Projekt Uniwersytetu Dzieci w Klasie "Matematyka. Kto w pracy liczy, mierzy i waży?" – klasa 3 bi

Utworzono dnia 25.03.2021

Projekt Uniwersytetu Dzieci w Klasie

"Matematyka. Kto w pracy liczy, mierzy i waży?" – klasa 3 bi

Uczniowie klasa 3 bi przystąpili do  ogólnopolskiego projektu  „ Matematyka – kto w pracy liczy, mierzy i waży?”  Fundacji Uniwersytetu Dzieci.  Projekt miał na celu nauczyć uczniów  wykorzystywać wiadomości zdobyte w szkole w codziennym życiu.  Realizując zadania projektu uczniowie sprawdzali, jak z matematyki korzystają przedstawiciele różnych zawodów: kucharze, krawcy czy muzycy. Zobaczyły jak wygląda praca w różnych profesjach, co pozwoliło im zwiększyć świadomość, w jakich dziedzinach chcieliby się rozwijać.  Podczas projektu dzieci rozbudzały swoją wyobraźnię przestrzenną. Trenowały pracę w grupie i prezentowały swoje wypowiedzi na forum oraz uczyły się szacunku wobec zdania innych. Wykonywane zadania dostarczyły uczniom wiele radości i satysfakcji ze wspólnie osiągniętego sukcesu. Na zakończenie projektu otrzymali certyfikat uczestnictwa w projekcie, dyplomy oraz list do Dyrekcji potwierdzający udział klasy w projekcie.

Marzena Michałowicz, Liliana Jabłko

ZAŁĄCZNIKI: