Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Osiągnięcia naszej szkoły

Czcionka:

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI NASZEJ SZKOŁY 

       w roku szkolnym 2020/21 – I półrocze

Osiągnięcia uczniów w konkursach kuratoryjnych i ogólnopolskich

1. laureatem etapu powiatowego  II Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach został Mateusz Kosiarski ucz. kl. VIIIai  przygotowywany przez  p. Mariusza Dekiela - ( awansował do III etapu – wojewódzkiego),

2. udział w szkolnym etapie  III Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach -  2 uczniów z klas ósmych oraz 4 uczniów klas siódmych. Uczeń Karol Cieśla z klasy 8b zakwalifikował się do etapu powiatowego -  opiekun p. Dorota Ociesa,

3.  udział w szkolnym etapie II Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach  -  4  uczniów z klas siódmych.     Uczennica Paulina Pacek z klasy 7ai oraz uczeń Bartosz Przesłański z klasy 7d  zakwalifikowali się do drugiego etapu – powiatowego -  opiekun p. Irmina Domagała- Gront,

4.  udział w międzynarodowym konkursie  Pix Programming Challenge 2020    (edycja Polska)  - 8 uczniów z klas VI- VII. Czworo z nich: Magdalena Bogacz,    Zuzanna Stępień, Bartosz Przesłański, Samuel Świerczek  uczestniczyło w półfinałach tego konkursu – opiekun p. Irmina Domagała- Gront

Udział i osiągnięcia uczniów w konkursach szkolnych, gminnych, powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych

1.  Laureatem literackiego konkursu "Popisz się talentem" 2020 dla uczniów szkół podstawowych  został Andrzej Płusa z klasy 6 bi  W konkursie brał udział jako uczeń Szkoły Podstawowej nr 9 w Starachowicach,

2. zwycięzcą Turnieju Szachowego Cztery Pory Roku Jesień 2020 zorganizowanym przez UKS Bakcyl Bielany został uczeń kl. VIId Bartosz Przesłański – opiekun p. I. Domagała-Gront,

3.  udział w szkolnym konkursie on – line ,,Szopka bożonarodzeniowa” -kl. 0a, 1ai, 1c, 2ai, 2bi, 3c – opiekunowie - wychowawcy klas,

4.  udział w konkursach pozaszkolnych on – line: ,,Św. Barbara – patronka Starachowic (2ai, 2bi),   ,,List do Św. Mikołaja (2ai),

5.  udział w akcji Widzialnej ręki – ,,Wigilia dla bezdomnych i samotnych”– wykonanie kartek świątecznych i aniołków – (2ai),

6.  udział w szkolnym etapie  IV Konkursu z Języka Polskiego przygotowanie uczniów kl. 7ai: Bartosza Dawca i Aleksandra Grosickiego  opiekun p. W. Kozioł,

 Innowacje pedagogiczne, projekty oraz nowatorskie rozwiązania dydaktyczne, wychowawcze i organizacyjne

1. Udział w projekcie o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego V edycji programu - rok szkolny 2020/2021 Być jak Ignacy - Nauka to przyszłość – w trakcie realizacji - uczniowie klasy III b – opiekun Marzena Michałowicz i Lilianna Jabłko,

2. udział w projekcie Uniwersytet Dzieci w Klasie - Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży? - w trakcie realizacji - uczniowie klasy III b – opiekun Marzena Michałowicz i Lilianna Jabłko,

3. „Coding and programming with Lego” w połączeniu z projektem Lego Prime    Spike Inspiruje - nauka programowania z wykorzystaniem Lego z elementami języka angielskiego – p. I. Domagała- Gront

4. „Umiem pływać” - sportowa nauka pływania prowadzona jest w klasach I-III – p. W. Szlęzak

5. udział w  międzynarodowym projekcie edukacyjnym „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” wspierającym rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III- w trakcie realizacji - uczniowie klasy III b – opiekun Marzena Michałowicz i Lilianna Jabłko,

6. udział w globalnej  inicjatywie edukacyjnej w zakresie programowania adresowanej do uczniów z całego świata: Godzina Kodowania – Hour of Code organizowanej w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week) – opiekun p. Irmina Domagała-Gront,

7. Olimpiada Informatyczna Juniorów - opiekun p. Irmina Domagała-Gront,

8. napisanie i wygranie projektu na grant -  prowadzenie kółka informatycznego w ramach Centrum Mistrzostwa Informatycznego (Projekt "Centrum Mistrzostwa Informatycznego" współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 - 2020 - Celem projektu jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej, tj. osób prowadzących zajęcia pozalekcyjne rozwijające zainteresowania informatyczne, a także aktywizacji młodzieży uzdolnionej informatycznie, pobudzania kreatywności oraz promowania współpracy zespołowej w ramach kół informatycznych) kadry dydaktycznej oraz aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie – p. Irmina Domagała – Gront,

9. udział w Ogólnopolskim projekcie Uniwersytetu Warszawskiego - Wydziału Zarządzania i NBP - „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP - mów swoim pieniądzom, dokąd mają iść, zamiast się zastanawiać, gdzie się rozeszły”  Uczeń klasy VIIai Dawid Kita zdobył tytuł „Lidera Inwestycji”, a szkoła pamiątkową  statuetkę i tytuł"Szkoły przyjaznej finansom osobistym" – op. p. E Staniszewska.

 Certyfikaty

Nauczyciel, członek naszego zespołu pani Irmina Domagała-Gront uzyskała certyfikat Microsoft Innovative Educator Expert (MIEE) potwierdzający zakres      uprawnień do wykorzystywania technologi Microsoft w edukacji.

  Inne

Członkami X kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice zostało dwóch przedstawicieli naszej szkoły - uczniów klasy VIId: Dawid Raczyński i Bartosz  Przesłański.

 

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI NASZEJ SZKOŁY

w roku szkolnym 2020/21 – II półrocze

  Osiągnięcia uczniów w konkursach kuratoryjnych i ogólnopolskich

1.  Finalistą  II Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki dla uczniów szkół podstawowych został Mateusz Kosiarski, uczeń klasy 8ai, który w drugim etapie tego konkursu zdobył 82% możliwych do zdobycia punktów, a w trzecim etapie (finałowym) zdobył prawie 70% punktów. Był jednym z dwóch uczniów z naszego miasta i jednym z pięciu uczniów powiatu, którzy dotarli do etapu finałowego. Opiekun p. Mariusz Dekiel,

2. finalistą II Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego został Bartosz Przesłański, uczeń kl. 7d, który od kilku lat bierze udział w zajęciach kółka informatycznego i w sposób praktyczny zajmuje się programowaniem, kodowaniem i algorytmiką.  Opiekun p. I. Domagała- Gront,

3. finalistą VIII Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego został Karol Cieśla,ucz. kl. 8b, podopieczny p. A. Ludwig,

4. laureatami  Ogólnopolskiego  konkursu "Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia" organizowanego przez Kancelarię Sejmu w ramach tegorocznej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży zostali Marta Młynarczyk i Bartosz Przesłański - uczniowie klasy 7d pod opieką  p. T. Piórkowskiej. Uczniowie przygotowali prezentację  multimedialną o życiu i działalności Prymasa Tysiąclecia oraz o kontynuatorach jego ideałów w Polsce i na  świecie.

5. laureatem 31 Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Jana Parandowskiego „Wracamy do gry” organizowanym przez Polski Komitet Olimpijski  został Andrzej Płusa ucz. klasy VI bi, którego opowiadanie „Bieg„ weszło do zbioru zwycięskich opowiadań autorstwa uczniów szkół podstawowych. Opiekun p. W. Kozieł

6. wyróżnienie w konkursie plastyczno- filmowym „Śnieżny Dekalog” zorganizowanym w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” organizowanym przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji za film „Śnieżne like”  zdobył Michał Zięba ucz. klasy 6d. Opiekun p. J. Popielarz- Soberka,

7. wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. „Motyla noga”, zorganizowanym przez Centrum Kultury Agora we Wrocławiu  za rzeźbę „Motyl bez nogi”  otrzymała Amelia Karykowska ucz. klasy 6d. Opiekun: p.J. Popielarz- Soberka,

8. udział w Ogólnopolskim Konkursie Historyczno-Filmowym Patria Nostra 2021 wzięli  uczniowie z kl. 8ai (Mateusz Kosiarski, Karol Borek, Anna Janaszek) którzy przy wsparciu n-la informatyki p. I. Domagały–Gront nagrali filmik (wyniki  we wrześniu).

9. udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Komendanta Straży Pożarnej - ,,Mój bezpieczny dom,” i  ,,Maskotka Straży Pożarnej”  - uczniowie klasy II ai pracując pod kierunkiem p. Doroty Śliwińskiej i A. Gliny.

10. udział w Ogólnopolskim Konkursie Budowy i Programowania Robotów - Konkurs GG Robot 2021 - 9 uczniów z klas VI- VII uczestniczyło w finale konkursu, w który odbył się w Jasionce k. Rzeszowa – op. p. I.Domagała-Gront

11. udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem ,, Moje naturalne piękno’’ organizowanym przez Lactacyd. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczennice z klas VI-VII – Konstancja Stankiewicz, Maja Pastuszka, Oliwia Sokołowska, Nikola Obrębska, a koordynatorami byłi:  p.B. Mroczkowska i p. K. Kasprzyk 

 

Udział i osiągnięcia uczniów w konkursach wojewódzkich, powiatowych, gminnych i szkolnych

1. II miejsce w I Świętokrzyskiej  Międzyszkolnej Lidze Szachowej zorganizowanej  przez LUKKS zdobył Bartosz Przesłański kl. 7d.  Opiekun p. I. Domagała – Gront,

2. udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym ,,112 – zawsze w gotowości” – 9 uczniów z kl. II ai. - op. p. Doroty Śliwińskiej i A. Gliny oraz 6 uczniów z kl. II c – op. p.G. Kowalska,

 3. udział w Wojewódzkim Konkursie „Z Panem Scratchem za pan brat – edycja 2021” związanego z programowaniem, organizowanym przez ŚCDN w Kielcach  czwórki uczniów - Krystian Wójcik, Magdalena Bogacz, Zuzanna Stępień, Andrzej Płusa, którzy pracowali pod opieką p. I. Domagały – Gront,

4. III miejsce oraz wyróżnienie  w powiatowym konkursie literackim o „Życiu i twórczości K. K. Baczyńskiego” zorganizowanym przez III LO w Starachowicach zdobyli uczniowie klasy VII d: Marta Młynarczyk i Bartosz Przesłański,  pracujący pod opieką p. T. Piórkowskiej,

5. II miejsce w miejskim Konkursie Fotograficznym „Zima w kadrze” zorganizowanym przez  ZDZ w Starachowicach zdobyła uczennica naszej szkoły Gaia Branciforte z klasy 7ai . Opiekun - p. B. Mroczkowska,

6. laureatem miejskiego konkursu poetyckiego organizowanego przez SSP pt.  „Zdolni , zdalni, oryginalni” został Andrzej Płusa uczeń klasy 6bi,  opiekun p. Wioletta Kozieł.

7. wyróżnienie w miejskim konkursie literackim "Zdolni, zdalni, oryginalni" zorganizowanym przez Społeczną Szkołę Podstawową STO w Starachowicach otrzymała ucz. klasy VII d Marta Młynarczyk.  Opiekun p.  T. Piórkowska,

8. podium w XVII Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim Twórczości Dziecięcej „Dzieci wiersze piszą” organizowanym przez Społeczną Szkołę Podstawową w Starachowicach. Odpowiednio miejsca I, II, i III  zajęli;

w kategorii klas  I -  Tamara Zielińska (op. p.L. Wolak i p. R. Krawiec);  Marcel Karbowniczek, Julia Janek (op. p. E. Bodzioch),

w kategorii klas  II - Lidia Nowak (op. p. J. Gralec) Wiktoria Jakubowska, Adrianna Szczepanik, (op. p. D. Śliwińska),

w kategorii klas  III - Jakub Rachtan (III miejsce op. p. M. Michałowicz),

9.  I miejsce w zawodach miejskich w piłce nożnej chłopców klas 8, opiekun p. B. Bedorf i p. P. Niemczyński,
10.  I miejsce w zawodach miejskich w koszykówce chłopców klas 8, opiekun p. P. Niemczyński,

11. II miejsce w trójboju LA chłopców klas IV i młodsi, opiekun p. R. Rękawik,

12. IV miejsce w piłce koszykowej chłopców klas VI i młodsi, opiekun p. B. Bedorf.

13.  Konkursy szkolne: ,,Moja planeta Ziemia”, ,,Bezpieczny wypoczynek nad wodą”, „Witamina C źródłem odporności”.

 

 Innowacje pedagogiczne, projekty, programy i nowatorskie rozwiązania dydaktyczne, wychowawcze i organizacyjne

1. II edycja Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pt. „ Czytam z klasą” – innowacja pedagogiczna  - realizowana przez uczniów kl. IIIbi pod opieką wych. p. M. Michałowicz i p. L. Jabłko,

2. Ogólnopolski Projekt Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza„ Być jak Ignacy” - „Nauka to przyszłość” –  realizowany przez uczniów kl. IIIbi,  wych p. M. Michałowicz i p. L.Jabłko, w którym klasa dwa razy otrzymała Nominację do nagrody publiczności,

3. Ogólnopolski  Projekt Uniwersytetu Dzieci w Klasie  "Matematyka. Kto w pracy liczy, mierzy i waży?" - realizowany przez uczniów kl. III bi, wych. p. M. Michałowicz  i  p. L. Jabłko,

4. Program „Czyściochowa akademia”, organizator Rossman, realizowany przez uczniów klasy I ai  pod kierunkiem wychowawców – p. L. Wolak. i p. R. Krawiec,

5. Program „Moje miasto bez elektrośmieci”, organizator Organizacja Odzysku sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA, realizowany przez uczniów klasy I ai pod kierunkiem wychowawców – p. L. Wolak i p. R. Krawiec.

6. Projekt „STARtujemy i rośniemy” -  zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla klas I-II prowadzone przez p. Grażynę Płusę.

 Certyfikaty

1.   Projekt Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza„ Być jak Ignacy” - „Nauka to przyszłość” –  Certyfikat dla klasy 3bi (wych. M. Michałowicz i L. Jabłko),

2. Projekt Uniwersytetu Dzieci w Klasie  "Matematyka. Kto w pracy liczy, mierzy i waży?" – Certyfikat dla klasy 3bi (wych. M. Michałowicz i L. Jabłko),

3. II edycja Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pt. „ Czytam z klasą” – innowacja pedagogiczna – Certyfikat dla klasy 3 bi (wych. M. Michałowicz i L. Jabłko),

4. Program Ogólnopolski „Trzymaj Formę’’ – Certyfikat dla szkoły w ramach którego w klasach odbyły się lekcje poświęcone ekologii, segregacji śmieci, zdrowemu odżywianiu, higienie osobistej, aktywności fizycznej.

                                           

                                                                                                  Opracowała

                                                                                                  Elżbieta Sala

 

 

 

1. Innowacje pedagogiczne

 

- Elementy dwujęzyczności -Fun with English” na lekcjach edukacji wczesnoszkolnej oraz „ICT is easy” na lekcjach informatyki na drugim etapie edukacyjnym,

- Programowanie na wesoło” na wszystkich etapach edukacyjnych. Na lekcjach edukacji komputerowej i informatyki uczymy programowania w wizualnych środowiskach programistycznych - Baltie, Scratch, robotów Photon, Dash i Dot, gry Scootie go,

- „Umiem pływać” -  sportowa nauka pływania prowadzona jest w klasach I-III,

- „Niemiecki on-line” - innowacyjne zajęcia rozwijające z języka niemieckiego dla uczniów klas piątych prowadzone metodą e-learningową z wykorzystaniem nowoczesnych mediów,

- „CZYTAM Z KLASĄ Lekturki spod chmurki” ogólnopolski projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III; od IX 2020r. realizowany jako projekt międzynarodowy,

- "Arteterapia. Zabawa plastyką, bajką, teatrem, muzyką i ruchem" -innowacja skierowana do uczniów ze specjalnymi, specyficznymi i szczególnymi potrzebami edukacyjnymi oraz problemami natury wychowawczej i emocjonalnej,

- E-twinning – zajęcia anglojęzyczne z wykorzystaniem TIK, współpraca z uczniami z innych państw.

- Przygotowana do realizacji od rok szk. 2020/21 innowacja we współpracy szkół starachowickich pn „Łączy nas angielski”

 

 

2. Projekty, programy i nowatorskie rozwiązania dydaktyczne, wychowawcze i organizacyjne


 

- Pilotaż Programowania-wprowadzającego i sprawdzającego w praktyce szkolnej naukę programowania - spośród 1600 projektów 16 zostało wybranych do ścisłej krajowej czołówki, a SP 10 w Starachowicach była najlepsza w województwie. We wrześniu 2017r. otrzymała nagrodę MEN;

- „Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej” - udział w w pilotażowym projekcie realizowanym w Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego i pod patronatem Kuratorium Oświaty w Kielcach;

- MegaMisja - udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym; dzięki wspólnej wytrwałej pracy otrzymaliśmy atrakcyjne nagrody do szkolnej świetlicy;

- Robotyka – we współpracy ze Światem Robotyki organizujemy zajęcia z robotyki ucząc budowy oraz programowania robotów wykorzystując klocki Lego, wspólnie bierzemy udział w różnych wydarzeniach edukacyjnych; Festiwal Nauki w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, konferencja dotycząca podsumowania pilotażu programowania na Politechnice Świętokrzyskiej, European Rover Challenge w Starachowicach. Efektem naszej współpracy ze Światem Robotyki było włączenia przez starachowickie szkoły zajęć z robotyki do swojej oferty edukacyjnej;

- „Bezpiecznie tu i tam”- program firmy ORANGE, działania edukacyjne – odpowiedzialne korzystanie z internetu i nowych mediów;

- „Edukacja przez szachy w szkole - grant w postaci zestawów szachów oraz zegarów szachowych. Nasi uczniowie od lat biorą udział w turniejach szachowych na szczeblu miejskim, powiatowym i ogólnopolskim zajmując wysokie miejsca w kategorii indywidualnej i drużynowej;

- Szkoła w Chmurze we współpracy z SCDN i firmą Microsoft Office projekt związany z bezpieczeństwem w sieci;

- Klimatyczna Klasa”, „Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?”, „Matematyka – kto w pracy liczy, mierzy i waży” - ogólnopolski projekt w ramach programu UNIWERSYTETU DZIECI w Krakowie stanowiący profesjonalne i atrakcyjne uzupełnienie edukacji szkolnej, zgodne z podstawą programową. Projekt, realizowany w naszej szkole trzeci rok z kolei, podnosi świadomość ekologiczną wśród uczniów, rozbudza zainteresowanie nauką szczególnie w dziedzinach matematyczno-przyrodniczych, przybliża działanie mechanizmów ekonomicznych i rynkowych.

- „Być jak Ignacy” - ogólnopolski projekt edukacyjny promujący zdobywanie wiedzy poprzez doświadczenia i popularyzację osiągnięć wielkich polskich naukowców i wynalazców;  Organizatorem projektu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Program został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

- "SSAKI MORSKIE-MARINE MAMMALS" - Using marine mammals for making science education and science careers attractive for young people – MARINE MAMMALS - dwuletni projekt realizowany przez Fundację Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego w partnerstwie w ramach programu ramowego Unii Europejskiej w zakresie badań naukowych i innowacji HORYZONT 2020. Celem projektu było zwiększenie zainteresowania wśród uczniów nauką i karierą naukową poprzez uatrakcyjnienie edukacji naukowej oraz  angażowanie ich w interesujące i motywujące doświadczenia naukowe;

- „Misja woda” - projekt realizowany we współpracy z PWiK w Starachowicach, którego celem było poznanie walorów wody pitnej, potrzeby nawadniania organizmu oraz pod okiem laborantów badanie właściwości wody oraz jej zanieczyszczeń;

- ''Lekcja o Funduszach Europejskich” - udział w akcji edukacyjnej organizowanej przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, celem której była popularyzacja wiedzy na temat Funduszy Europejskich;

- GORTAT TEAM – SPORTOWA DRUŻYNA MARCINA GORTATA” - udział w programie, którego założeniem jest promocja zdrowia i zdrowego trybu życia, upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży;

- „Nauczanie dwujęzyczne” projekt realizowany we współpracy z ŚCDN w Kielcach w efekcie realizowane są 2 innowacje wdrażające elementy nauczania dwujęzycznego;

- „Hour of Code-Godzina Kodowania” - program międzynarodowy (kilka edycji);

- „ Schutle Time” - projekt propagujący grę w badmintona.

- „Uczelnia szkołą – o finansach z NBP - mów swoim pieniądzom, dokąd mają iść zamiast się zastanawiać, gdzie się rozeszły” - projekt realizowany dzięki współpracy z Uniwersytetem Warszawskim (zajęcia prowadzone przez pracowników uczelni).


 

3. Certyfikaty uzyskane w latach 2016-2019

 

- Certyfikat: Akademia Bezpieczeństwa Puchatka – w roku 2017/2018 pod patronatem Biura Prewencji Biura Drogowego Komendy Głównej Policji,

- Certyfikat: Szkoła w Chmurze - za bycie szkołą innowacyjną, wykorzystującą najnowsze rozwiązania Microsoft dla Edukacji,

- Certyfikat: Ogólnopolski Klub Szkół Integracyjnych,

- Certyfikat: Klimatyczna klasa - otrzymany za działania realizowane w ramach współpracy z Fundacją Uniwersytet Dzieci i realizację projektów edukacyjnych: za szerzenie wiedzy na temat ochrony środowiska, klimatu, rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia oraz rozwijanie kompetencji społecznych,

- Certyfikat Koła Naukowego w programie edukacyjnym Fundacji PGNiG Być jak Ignacy, zostań bohaterem nauki.

- Certyfikat za realizację ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Czytam z klasą wspierającego rozwój czytelnictwa,

- Certyfikat udziału w Programie Edukacji Cyfrowej MegaMisja

- Certyfikat udziału w programie Wybieram wodę – program edukacyjny dla szkół podstawowych, organizator Polskie Towarzystwo Dietetyki oraz Instytut Promocji Zdrowia i Dietoterapii,

- Certyfikat dla Szkolnego Klubu Wolontariatu w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego,

- Certyfikat za aktywny udział w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego,

- Certyfikat Dobrze zaPROJEKTowana szkoła 2019 – za promowanie pracy metodą projektu oraz wspieranie młodzieży w podejmowaniu ambitnych wyzwań edukacyjnych,

- Certyfikat za aktywny udział w projekcie EkoŚwiat,

- Certyfikat za udział w 4.edycji międzynarodowego święta edukacji w naturze – Dzień pustej klasy,

- znak jakości „Szkoła otwarta i kreatywna ’2019” za stwarzanie warunków dla rozwijania nieskrępowanej pasji i kreatywności swoich uczniów i nauczycieli nadany przez Europejskie Stowarzyszenie Dialogu Edukacyjnego

- Zdobycie tytułu Naukowej Szkoły Roku Ignacego ( czerwiec 2020r.) .

 

4. Osiągnięcia uczniów w konkursach kuratoryjnych i ogólnopolskich w roku szkolnym 2019/20

 

- laureatami I Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki w roku szkolnym 2019/20 organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Kielcach zostali uczniowie klas 8, K. Pastuszka, J. Łodej przygotowani przez p. Mariusza Dekiela,

 

- laureatem IV Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki w roku szkolnym 2019/2020, organizowanym przez Kuratorium Oświaty został J. Łodej uczeń klasy 8 przygotowywany przez nauczycieli: Dorotę Dąbrowską, Bożenę Woźniak  i Dorotę Ociesę,

 

- laureatem I Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Kielcach został Maciej Niedziela, uczeń kl. 8, przygotowywany przez p. Agnieszkę Zatorską

 

- 2 miejsce w VII edycji ogólnopolskiego konkursu „Eko przestrzeń, Eko pomysł, Eko ja” z grantem 1000 zł, za projekt „Eko Kamienna”,dotyczącym wiedzy z dziedziny architektury, urbanizacji i projektowania, organizowanym przez Izbę Architektów Rzeczypospolitej Polskiej zajęli uczniowie z klasy 5d pod kierunkiem p. Agnieszki Ludwig oraz p.Joanny Popielarz-Soberki,

 

- 1 miejsce w ogólnopolskim konkursie o tematyce matematyczno-przyrodniczejw ramach projektu „Być jak Ignacy” z grantem dla szkoły w wys. 8 tys. zł., realizowanym przez ucniów klasy IIb pod opieką p. Marzeny Michałowicz i p. Lilianny Jabłko,

 

- 1 miejsce w ogólnopolskim konkursie „FILMOWY przeWODNIK” w ramach akcji inf – eduk. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” organizowanej przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji wspólnie z Fundacją PZU zdobyli uczniowie kl. 8 pod kierunkiem p. Aliny Neski – Przybylskiej,

 

- 3 miejsce w ogólnopolskim konkursie LaboLab organizowanym przez spółkę pod firmą Learnetic S.A. promującym edukację przyrodniczą i nauczanie przez eksperyment zajęli ucz. klasy 8b pod opieką p. Sylwi Winnickiej,

 

- liczne sukcesy w konkursach na szczeblu powiatowym, diecezjalnym i miejskim.

 

 

5. Stała modernizacja szkoły we współpracy z Organem Prowadzącym, pozyskiwanych środków zewnętrznych i wsparciu Rady Rodziców

 

- aktywna tablica ( projekt MEN) - zakup tablic interaktywnych oraz projektorów;

 

- PIL – program UM Starachowice (edycja 2016 - 2019) - sfinansowanie zakupu pomocy dydaktycznych w postaci sprzętu multimedialnego-projektorów, ekranów projekcyjnych, tablicy multimedialnej, monitorów interaktywnych, głośników, rolet do sal lekcyjnych, stworzenie i pełne wyposażenie pracowni językowej, doposażenie sal w nowoczesny sprzęt TIK,

 

- „Wzorowa łazienka”- program firmy DOMESTOS, wygrana w postaci rocznego zapasu środków czyszczących dla szkoły

 

- utworzenie Sali Integracji Sensorycznej i wyposażenie jej w specjalistyczny sprzęt (środki UM) ;

 

- pozyskanie środków w ramach Budżetu Obywatelskiego na kompleksowy remont biblioteki szkolnej,

 

- we współpracy z UM budowa pełnej infrastruktury sportowej, kompleksowy remont sali gimnastycznej, utworzenie i wyposażenie pracowni: informatycznej, przyrodniczo-geograficznej, matematycznej, polonistycznej, budowa monitoringu zewnętrznego, a przygotowanie do wewnętrznego;

 

- budowa nowoczesnej sieci informatycznej;

 

- złożony został na 2020r. projekt na kompleksową realizację pracowni historyczno-geograficznej;

 

- wyposażenie gabinetu psychologa, dwóch gabinetów logopedycznych, pielęgniarki szkolnej z rezerwy subwencji oświatowej;

 

- doposażenie we własnym zakresie i we współpracy i współfinansowaniu przez Radę Rodziców: naprawa i pomalowanie dużej części ogrodzenia szkoły, monitory, laptopy, drukarki, gry do nauki programowania Scootie go, roboty Photon, Dash i Dot, myszkę programowalną, meble, rolety, malowanie sal, zakup podłogowych, tematycznych, dostosowanych do wieku gier planszowych umożliwiających dzieciom ciekawą aktywność przede wszystkim podczas przerw.

 

6. Działalność kół zainteresowań, stowarzyszeń i innych organizacji

 

- Klub Wolontariatu - działa od września 2018 roku. Należą do niego uczniowie klas IV – VIII, którzy charakteryzują się otwartością i wrażliwością na potrzeby innych. Uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie i zdobyli certyfikat Szkolnego Klubu Wolontariatu (grudzień 2018r.)

Klubowicze angażują się w pomoc dla bezdomnych zwierząt, przebywających w schroniskach, zbiórki żywności organizowane prze Banki Żywności, pomoc szkolnym specjalistom w prowadzenie zajęć w charakterze asystentów, kiermasze charytatywne, współpracują ze Stowarzyszeniem „Zabiegane Starachowice”. Działania te kształtują postawy altruistyczne, zaangażowania na rzecz potrzebującym pomocy.

 

- 13 Drużyna Harcerska im. Tadeusza Zawadzkiego ps. „Zośka” :

Drużyna liczy 25 osób, w wieku od 7 do 14 lat. Zbiórki harcerskie odbywają się 1 raz w tygodniu, na terenie szkoły, rokrocznie organizowany jest trzydniowy biwak w Górach Świętokrzyskich.

Szkoła współpracuje ze Światowym Związkiem Żołnierzy AK Koło w Starachowicach – Rokrocznie Drużyna przygotowuje 27 września święto patrona szkoły – Szarych Szeregów, wspólnie ze Starostwem Powiatowym i Urzędem Gminy. 28 października każdego roku harcerze biorą udział w Drodze Krzyżowej na Wykus, upamiętniającej poległych partyzantów. Z okazji 55-lecia szkoły odbyła się zbiórka harcerzy – byłych członków X Szczepu Harcerskiego im. Szarych Szeregów, który działa od 1956 roku. W spotkaniu wzięło udział około 30-stu osób, w tym Pani Dyrektor.

 

- Stowarzyszenie „Słoneczna Integracja” od wielu lat przy szkole działa organizująca spotkania, konferencje propagujące pracę z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

 

- Szkolne Koło PTTK od 2018r.

 

- Naukowy Klub „Dyszka”

 

6. Współpraca ze szkołami, instytucjami i organizacjami

 

- UNIWERSYTET WARSZAWSKI - Projekt „Uczelnie Szkołom-o finansach z NBP-mów swoim pieniądzom, dokąd mają iść, zamiast się zastanawiać, gdzie się rozeszły”. Głównym celem projektu jest zwiększenie świadomości ekonomicznej oraz wiedzy finansowej w zakresie bezpiecznego inwestowania oraz oszczędzania u uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych uczestniczących w projekcie ( realizacja od marca 2020r.);

- Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej w partnerstwie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, FAKRO- Program „Kształtowanie przestrzeni” (realizacja od kwietnia 2020r.);

- Fundacja Uniwersytet Dzieci w Krakowie - realizacja projektów edukacyjnych na pierwszym etapie edukacyjnym;

- ŚCDN Kielce - udział w projektach: Świętokrzyska Akademia Młodych Informatyków, Szkoła w Chmurze, Nauczanie dwujęzyczne;

- Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach - Festiwal Nauki - od kilku lat, jako jedyna szkoła podstawowa bierzemy udział jako wystawca w Festiwalu Nauki, w hali lejniczej Muzeum Przyrody I Techniki. Prezentujemy budowę robotów z LegoMindstorms, elementy programowania z grą Scootiego oraz robotami Photon I Dash. Młodsi uczniowie pokazują eksperymenty naukowe dorównując wiedzą i doświadczeniem starszym kolegom i koleżankom ze szkół średnich;

- EUROPEAN ROVER CHALLENGE - dla studentów. Jako jedyna szkoła przeprowadziliśmy warsztaty z budowy   i programowania robotów z Lego na Międzynarodowych Zawodach Łazików Marsjańskich „European Rover Challenge 2018”, w których brało udział ponad 40 zespołów z 6 kontynentów. Niespodzianką było spotkanie z gościem specjalnym – astronautą Timem Peake, dowódcą misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej;

- Centrum Kształcenia Praktycznego w Starachowicach – realizujemy od kilku lat wspólny projekt: KLUB MŁODEGO ZAWODOWCA, gdzie w ramach zajęć warsztatowych poznają specyfikę różnych zawodów;

- Uniwersytet Trzeciego Wieku – realizacja wspólnie zaprezentowanego społeczności lokalnej widowiska muzyczno-poetyckiego z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości;

- Komenda Powiatowa Policji – realizacja wspólnych działań, których efektem było: I miejsce w Polsce(IX 2019) w projekcie pn. Nakręć się na bezpieczeństwo. Filmowy przewodnik, udział w kolejnym projekcie (II 2020) pn. Stok nie dla bałwanów;

- Sanepid – wspólne działania, prelekcje na rzecz promocji zdrowego stylu życia, ekologii, profilaktyki, przeciwdziałaniu uzależnieniom;

- IPN Delegatura w Kielcach – podejmowanie działań w ramach obchodów utworzenia Państwa Podziemnego, Święta Żołnierzy Wyklętych: udział historyków-prelegentów w organizowanych spotkaniach dla starachowickiej młodzieży i środowisk kombatanckich, projekcje wypożyczonych filmów, prezentacje wystaw, spotkania z kombatantami, organizowanie żywych lekcji historii z udziałem kombatantów;

- PTTK – rozwijanie wśród uczniów zainteresowania turystyką pieszą i regionalizmem, przyrodą i geografią;

- Zakład Energetyki Cieplnej – bierzemy udział w projektach proekologicznych , promujących OZE;

- PWiK – wspólna realizacja projektu pn. Misja Woda ;

- PCK – udział w wielu edycjach programu Gorączka Złota, stałe szkolenie dla pracowników szkoły i uczniów w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej;

- Klub Płetwonurków Kalmar – podobnie jak wyżej szkolenia w ramach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwo nad wodą, cykl spotkań-nurkowanie moja pasja,

- Muzeum Przyrody i Techniki – udział we wszystkich edycjach Festiwalu Nauki i Techniki jako wystawca i propagator nauczania przez doświadczanie, spotkania popularno-naukowe, wystawy, akcje;

- Młodzieżowa Rada Miasta - organizacja wspólnie z SU Forum Samorządów Szkolnych z terenu gminy i powiatu;

- Parafia Świętej Trójcy w Starachowicach

- Rada Rodziców

- Samorząd Uczniowski

- aktywna współpraca ze szkołami wyższymi celem stwarzania warunków do realizacji praktyk zawodowych i pedagogicznych (na przestrzeni lat 2016-2020 w szkole zorganizowano praktyki dla 17 studentów).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny