Czytam z klasą - zwierzęce lekturki spod chmurki - zakończenie modułu II

Utworzono dnia 26.02.2020

Uczniowie klasy 2 bi zakończyli drugi moduł ogólnopolskiego projektu   „Czytam z klasą” – zwierzęce lekturki spod chmurki. Naszą drugą lekturą była książka  pt. „ Psie troski” – Toma Justyniarskiego.Psie troski” to poruszająca historia przyjaźni chłopca i psa. Betty spotkał ciężki los, zaniedbywana i bita przez poprzednich właścicieli trafia do schroniska, skąd zabiera ją dziesięcioletni Adaś. Książka opowiada o trudnej przyjaźni, która musi pokonać głębokie zranienia. Jest to wspaniała lektura dla dzieci uczy, czym jest szacunek dla zwierząt, pokazuje, jak dbać o swojego pupila, udowadnia, że zwierzęta czują tak samo, jak ludzie. W drugim module na podstawie przeczytanej książki, wykonaliśmy wiele zadań. Uzupełniliśmy lekturniki. Zorganizowaliśmy w klasie konkurs głośnego czytania. Każdy uczestnik otrzymał dyplom za wzorowe czytanie. W grupach wykonaliśmy budę dla Betty oraz wykonaliśmy plakaty, na których wykonaliśmy sylwetki głównych bohaterów naszej lektury. Przygotowaliśmy plakat zachęcający innych do przeczytania lektury. Na korytarzu przy naszej klasie zorganizowaliśmy wystawkę na temat czytanej lektury. Zorganizowaliśmy w naszej klasie, zbiórkę żywności dla pobliskiego schroniska i przekazaliśmy te dary czworonożnym pupilom. Z niecierpliwością czekamy na trzeci moduł projektu.

Marzena Michałowicz, Liliana Jabłko

Czytam z klasą -zwierzęce lekturki spod chmurki

Utworzono dnia 26.02.2020, 21:24