Czytam z klasą-moduł I

Utworzono dnia 05.12.2020

Tegoroczna edycja porusza ważne wątki natury ekologicznej, przyczynia się do wzmocnienia więzi ze środowiskiem przyrodniczym, a także poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.Uczniowie klasy 3bi ze Szkoły Podstawowej nr 10 z wychowawczyniami zakończyli I moduł realizowanego projektuedukacyjnego Czytam z Klasą - Mała chmurka w krainie drzew. Pierwszym zadaniem było wspólne wybranie lektury, była to „ Babcia na jabłoni” Miry Lobe. Następnie wspólnie stworzyli klasowe drzewo czytelnicze. Zostało ono wykonane z szarego papieru i umieszczone w kąciku czytelniczym., na którym umieszczane były listki z imionami dzieci oraz tytułami przeczytanych utworów. Wypełnililekturniki, w których samodzielnie uzupełniali informacje na temat lektury.Wykonali plakat zachęcający innych do czytania papierowych książek. Nie zabrakło w naszej klasie również, miejsca dla naszych Czytusiów, które wykonaliz materiałów z recyklingu. Czytusie zajęły honorowe miejsce w naszej klasie, czyli w kąciku czytelniczym pod naszym drzewem. Nasze ostanie zadanie polegało na wspólnym stworzeniu postaci głównego bohatera lektury. Podczas pracy z lekturą i realizowanymi zadaniami wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane. Forma opracowania lektury bardzo podobała się naszym uczniom. Z niecierpliwością czekamy na realizację zadań z II modułu projektu.

Marzena Michałowicz , Liliana Jabłko

Czytam z klasą -moduł I