Laureaci ogólnopolskiego konkursu o Stefanie Wyszyńskim

Utworzono dnia 25.06.2021
Kancelaria Sejmu zorganizowała w ramach tegorocznej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży konkurs pt. "Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia". Jest to nawiązanie do tego, że jednym z patronów 2021 roku został ustanowiony kardynał Wyszyński.

Do udziału w projekcie mogli przystąpić młodzi ludzie  tworzący dwuosobowe zespoły, składające się z uczniów jednej szkoły lub zespołu szkół, którzy w dniu rozpoczęcia rekrutacji mieli ukończone 13 lat, a w dniu 1 czerwca 2021 roku  nie ukończyli jeszcze 18 lat.

Z naszej szkoły Marta Młynarczyk i Bartosz Przesłański - uczniowie klasy 7 D -  przystąpili do tego długofazowego przedsięwzięcia.

Zadanie rekrutacyjne polegało  na przygotowaniu przez dwuosobowy zespół pracy w jednej z trzech kategorii, do wyboru:
·         Wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice.
·         Napisanie pracy pisemna zgodnej z tematem wiodącym konkursu, prozą.  Mogła ona  mieć formę rozprawki, twórczego opowiadania, pamiętnika, dziennika, sprawozdania, wywiadu lub każdej innej formy, którą podsuwała młodym uczestnikom  kreatywność i wyobraźnia.
·         Przygotowanie pracy  multimedialnej w postaci niebanalnej prezentacji, vloga filmowego, filmu krótkometrażowego lub słuchowiska.
 Marta  i Bartek pod kierunkiem wychowawczyni Teresy Piórkowskiej przygotowali prezentację multimedialną o życiu i działalności Prymasa Tysiąclecia oraz o  kontynuatorach jego ideałów w Polsce i na  świecie. Praca oprócz slajdów związanych z prezentowanym tematem zawiera również gry interaktywne.

Gratulujemy serdecznie laureatom!

Laureaci ogólnopolskiego konkursu o Stefanie Wyszyńskim