Dzielimy się doświadczeniem - czyli spotkanie ze studentami

Utworzono dnia 14.06.2021

Dnia  8.06.2021r.  na platformie Zoom  zostało zorganizowane  przez SP 10 spotkanie z  doktorem hab. Radosławem Kucharczykiem - kierownikiem  Zakładu Dydaktyki Języków Romańskich Instytutu Romanistyki UW  i absolwentem naszej szkoły -  oraz ze studentami II roku romanistyki. Pani dyrektor Renata Samela rozpoczęła konferencję powitaniem i przedstawieniem zebranych, następnie oddała głos  nauczycielkom języka angielskiego i j. niemieckiego w naszej szkole.
 Joanna Kucharczyk i Agnieszka Zatorska przedstawiły nowoczesne metody nauczania języków obcych z wykorzystaniem technologii informacyjno komunikacyjnej, przybliżyły praktyczne i sprawdzone sposoby pracy z dziećmi podczas nauki stacjonarnej i zdalnej. Nauczycielki zaprezentowały m.in. programy, aplikacje, strony internetowe t.j. Quizlet, Learning Apps, Kahoot, Wordwall. Studenci zadawali pytania na interesujące ich zagadnienia, przeważnie   dotyczyły one  doświadczeń w pracy nauczyciela.  Sporo uwagi poświęcili nowoczesnym platformom edukacyjnym, generatorom testów.  Spotkanie trwało 2 godziny, przebiegało w miłej atmosferze, stanowiąc swoistą lekcję przygotowania do zawodu, gdyż doświadczone koleżanki w przystępny sposób dzieliły się swą wiedzą i kompetencjami  z przyszłymi nauczycielami języka francuskiego.
W obecnym czasie, kiedy niemożliwe są tradycyjne praktyki studenckie, taka forma wymiany doświadczeń  stanowiła dla studentów wspaniałą okazję  nabywania wprawy dydaktyczno - metodycznej. Młodzież i ich opiekun podziękowali prowadzącym spotkanie i wyrazili chęć odwiedzenia naszej szkoły w następnym roku szkolnym.

Joanna Kucharczyk

Konferencja - zdjęcia