Światowy Dzień Wody

Utworzono dnia 25.03.2019

Obchodzimy Światowy Dzień Wody pod hasłem „Ślad wodny – czyli ile tak naprawdę wody zużywamy”.

W dniu 22 marca obchodziliśmy w naszej szkole po raz kolejnyŚwiatowy Dzień Wody. Akcję przygotowali oraz przeprowadzili nauczyciele-wychowawcy świetlicy szkolnejprzy współpracy z Przedsiębiorstwa Wodociągówi Kanalizacji Sp. z o.o. Starachowice.

Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku. Bodźcem ustanowienia święta był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody. Ta ogólnoświatowa akcja ma zwrócić uwagę ludzi na niewielkie zasoby wody pitnej, które posiadamy i, co za tym idzie, konieczność dbania o nie.

Uczniowie samodzielnie i pod kierunkiem wychowawców wykonali plakaty promujące oszczędzanie wody, gazetki ścienne zawierające wiele informacji o wodzie, podkreślające jej znaczenie dla życia ludzi, ulotki dotyczące śladu wodnego, czyli ile tak naprawdę wody potrzeba do wytworzenia zasobów, które na co dzień konsumujemy.

W ramach działań podjętych w szkole zostało utworzone stoisko z wodą. Uczniowie mieli do wyboru wodę z cytryną i miętą oraz wodę w postaci aquapack, czyli paczkowana woda pitna przekazana przez PWiK. Zorganizowano dwa konkursy pierwszy w postaci burzy mózgów – chętni uczniowie mieli za zadanie podać sposoby oszczędzania wody w życiu codziennym, za trafną odpowiedź otrzymywali aquapack, drugi konkurs dotyczył wiedzy z zakresu tematyki związanej z wodą i odbył się na terenie świetlicy. Zwycięzcami konkursu teoretycznego zostali Zuzia, Dominik i Michał i w nagrodę otrzymali gadżety sponsorowane przez PWiK.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Światowego Dnia Wody a w szczególności pracownikomPWiK w Starachowicach.

Światowy Dzień Wody

Utworzono dnia 25.03.2019, 21:01