7 grzechów głównych

Utworzono dnia 25.03.2019

Sukces uczniów w Ogólnopolskim konkursie 7 grzechów głównych

Już po raz jedenasty wyłoniono najlepsze prace w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Siedem Grzechów Głównych organizowanego przez Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Jury miało niełatwe zadanie i musiało wybrać spośród wielu pięknych i mądrych wypowiedzi artystycznych te, które stanowiły najlepsze zobrazowanie tematu.  Komisja w składzie: prof. UŚ dr hab. Urszula Szuścik (Uniwersytet Śląski w Katowicach), dr Katarzyna Gielecka-Grzemska (Uniwersytet Śląski w Katowicach, Filia w Cieszynie, Wydział Artystyczny, Katedra Grafiki), ks. Tomasz Zmarzły (historyk sztuki, redaktor Tygodnika Niedziela)  oraz artysta plastyk Bartek Gawlik (Muzeum Saturn w Czeladzi) oceniła 823 prace. Spośród wielu interesujących pomysłów i rozwiązań twórczych wyłoniono te, które najmocniej odzwierciedlały ideę konkursu i stanowiły najciekawszą wypowiedź artystyczną, uwzględniającą zarówno warsztat, jak i tematykę.

1 miejsce  w kategorii wiekowej 6-8 lat zajęła uczennica naszej szkoły Maria Pustuła autorka pracy „Gniew”.

Wyróżnienie otrzymała Diana Lasek autorka pracy pt. „Zazdrość”

Uczennice wykonały swoje prace w trakcie zajęć zorganizowanych na świetlicy szkolnej pod kierunkiem nauczyciela-wychowawcy. Na konkurs zostało wysłanych łącznie 5 prac: 4 w kategorii malarstwo i jedna w kategorii grafika komputerowa. Marysi, Dianie, Zuzi, Dominikowi, Mai -uczestnikom Ogólnopolskiego konkursu 7 grzechów głównych życzymy wytrwałości w dążeniu do celu i wielu sukcesów.

7 grzechów głównych

Utworzono dnia 25.03.2019, 21:04