Mistrz Matematyki 2018

Utworzono dnia 12.05.2018

I POWIATOWY KONKURS o tytuł „MISTRZA MATEMATYKI”.
11 maja 2018 roku odbył się w naszej szkole I POWIATOWY KONKURS  o tytuł „MISTRZA MATEMATYKI”. Jest on kontynuacją  ośmiu edycji konkursu o zasięgu miejskim. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów oraz nauczycieli. Odpowiadając na zapotrzebowanie postanowiliśmy rozszerzyć zasięg konkursu do szczebla powiatowego.
Konkurs został objęty patronatem: WOJEWODY ŚWIĘTOKRZYSKIEGO, ŚWIĘTOKRZYSKIEGO KURATORA OŚWIATY, PREZYDENTA MIASTA STARACHOWICE.
Partnerami konkursu byli: Gimnazjum nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Starachowicach, Pan Krzysztof Jabłoński - wizytator KO w Kielcach Oddział w Starachowicach.
W tym roku konkurs spotkał się również z dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli i uczniów powiatu starachowickiego. Do finału konkursu przystąpiło 70 uczniów z 19 szkół. Uczniowie zmagali się z zadaniami przygotowanymi przez Pana Mariusza Dekiela nauczyciela Gimnazjum nr 2.
Finał konkursu zaszczycili swoją obecnością: Wojewoda Świętokrzyski pani Agata Wojtyszek, Dyrektor Biura Wojewody pani Agata Gałka-Bernacka,Sekretarz Miasta Starachowice pani Beata Duda, Przedstawiciel Rady Rycerzy Columba pan W. Lisowski.
W czasie oczekiwania na wyniki  młodzież uczestniczyła w  zajęciach z robotyki przygotowanych przez panią Irminę Domagałę – Gront i pana Andrzeja Ośmiałowskiego, w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonym przez Harcerską Grupę Ratowniczą oraz w zajęciach z wykorzystaniem gier matematyczno - logicznych prowadzonych przez panią Bożenę Woźniak.
Koordynatorem działań była pani Marzanna Szwed.
Podsumowanie konkursu uświetnił występ uczennic grupy tanecznej z miejskiej szkoły tańca MiM przygotowany przez panią Małgorzatę Dziamkę.
Mistrzem matematyki klas czwartych został Bartosz Dawiec ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach, nauczyciel matematyki Bożena Woźniak.
Laureatami zostali: Julian Lipa ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Starachowicach, nauczyciel matematyki Anna Jędrzejewska, Michał Amborski ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Starachowicach, nauczyciel matematyki Aneta Śpiewak, Mateusz Jeziorski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Starachowicach, nauczyciel matematyki Agnieszka Hud.
Mistrzem matematyki klas piątych została Natalia Głodek z Zespołu Placówek Oświatowych w Wąchocku, nauczyciel matematyki Krystyna Nowicka.
Laureatami zostali: Maks Wiktorowski ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Starachowicach, nauczyciel matematyki Barbara Gałka, Dominika Gwóźdź ze Szkoły Podstawowej w Osinach, nauczyciel matematyki Iwona Ankurowska, Dawid Latała ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Starachowicach, nauczyciel matematyki Iwona Jaworska.
Mistrzem matematyki klas szóstych został Jakub Łodej ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach, nauczyciel matematyki Dorota Dąbrowska.
Laureatami zostali: Daniel Krzak ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Starachowicach, nauczyciel matematyki Danuta Kutera, Aleksandra Wójcicka ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Starachowicach, nauczyciel matematyki Beata Nowak, Emil Pająk ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Starachowicach, nauczyciel matematyki Jolanta Połeć.
Mistrzem matematyki klas siódmych został Kamil Kubik ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Starachowicach, nauczyciel matematyki Jolanta Dudkowska.
Laureatami zostali: Katarzyna Stępień ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Starachowicach, nauczyciel matematyki Danuta Kutera, Weronika Gałka ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Starachowicach, nauczyciel matematyki Danuta Kutera, Kacper Grudniewski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Starachowicach, nauczyciel matematyki Agnieszka Hud.
Wyróżnieni uczniowie otrzymali okazałe puchary i nagrody. Wśród uczniów, którzy mieli mniej szczęścia w konkursie rozlosowano cztery nagrody pocieszenia (po jednej na każdym poziomie klas). Ponadto pani Wojewoda Agata Wojtyszek dodatkowo uhonorowała nagrodami troje uczestników konkursu. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali dyplomy i drobne upominki.
Atrakcyjne nagrody zostały ufundowane przez: Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Gmina Starachowice, Stomatologię Borowski, Radę Rycerzy Columba nr 14023, NSZZ „Solidarność” POiW w Starachowicach, Zarząd Główny ZNP.
Organizatorzy konkursu dziękują  Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach, panom Z.Kużdubowi, A.Wieczorkowi oraz Rodzicom naszych uczniów za pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla uczestników.

Organizatorzy:

Zespół nauczycieli matematyki