„Dziesiątka” liderem programowania w regionie!

Utworzono dnia 23.06.2017

Miło nam poinformować, iż Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Starachowicach  w dniu 19 czerwca 2017 roku  reprezentowała miasto na konferencji „Programowanie w szkole”. Organizatorem konferencji jest Kuratorium Oświaty w Kielcach, Polityka Świętokrzyska oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego. Wśród zaproszonych gości jest Wojewoda , Świętokrzyski Kurator Oświaty, JM Rektor Politechniki Świętokrzyskiej i przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dziesiątka jako jedyna szkoła podstawowa  regionu świętokrzyskiego została zaproszona na tę konferencję, by w ramach dobrych praktyk zaprezentować szkołę  oraz wprowadzone innowacją programowanie.

Od roku szkolnym 2016/2017 z inicjatywy dyrektora szkoły Renaty Sameli nasza szkoła  wdraża i realizuje z powodzeniem programowanie w klasach pierwszych ( pani Irmina Domagała – Gront) i w klasach czwartych ( pan Andrzej Ośmiałowski). Wysoki poziom prowadzonych działań, atrakcyjność, innowacyjność zajęć stały się powodem, dla których szkoła otrzymała zaproszenie ze strony Kuratorium Oświaty do wzięcia czynnego udziału w konferencji podsumowującej pilotaż „ Programowanie w szkole”.

Dlaczego  dyrektor zdecydował się na wdrażanie programowania?

Lista korzyści jakie daje nauka programowania jest długa. Zwróćmy uwagę na kilka, tych zasadniczych. Nauka programowania:

1. Pozwala lepiej zrozumieć i wykorzystać nowoczesne rozwiązania techniczne.
  2. Sprawia, że uczeń nie jest biernym odbiorcą szeroko rozumianej technologii informacyjno – komunikacyjnej, ale potrafi ze zrozumieniem realizować własne projekty i wykorzystywać je dla własnych potrzeb.
  3. Sprzyja rozwojowi intelektualnemu i kreatywności dzieci, a także w dalszej perspektywie może ułatwić im znalezienie dobrej pracy, w różnych, niekoniecznie związanych z informatyką dziedzinach.
  4. Ukierunkowuje i „obłaskawia” korzystanie przez uczniów z technologii ICT.
  5. Tworzenie oprogramowania jest jednym z filarów innowacyjnej gospodarki, przez co niesie korzyści nie tylko dla jednostek, ale całego społeczeństwa.

Zajęcia są z pasją realizowane przez nauczycieli.  Jest to zauważalne w ich kreatywności oraz w zaangażowaniu dzieci, ich otwartości na poszukiwanie nowych rozwiązań programistycznych.

Programowanie w szkole - konferencja 19.06.2017

Utworzono dnia 19.06.2017, 23:06