Dzień otwarty w szkole !

Utworzono dnia 01.04.2017

28 marca 2017 roku był wyjątkowym dniem  w naszej szkole. Odwiedzili nas w towarzystwie swoich rodziców przyszli uczniowie klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych. Była to bardzo liczna grupa przedszkolaków. Wszystkich gości serdecznie powitała pani dyrektor Renata Samela. Na początku przedstawiła grono pedagogiczne oraz opowiedziała       o naszej szkole, tym co wyróżnia „dziesiątkę” na tle innych szkół w mieście. Po prezentacji wszyscy zgromadzeni obejrzeli bajkę przygotowaną przez uczniów klasy IV ai pt. "Zamieszanie w krainie bajek"  - zdobywców I miejsca w Forum Teatrów Szkolnych. W tym dniu na maluchów czekało wiele atrakcji przygotowanych przez nauczycieli naszej szkoły. Wszystkie dzieci uczestniczyły w interaktywnej lekcji języka angielskiego. Obejrzały wystawę pięknie wyeksponowanych na sztalugach prac plastycznych uczniów „10”.Same miały okazję  rysować i malować w trakcie warsztatów plastycznych. Swoje niezmierzone pokłady energii mogły spożytkować w trakcie zajęć sportowych, m.in. pokonywały tor przeszkód, „pływały” w basenie kulkowym. Po wrażeniach artystycznych i szaleństwach ruchowych nasi mali goście piekły pyszne ciasteczka, które z wielką ochotą pałaszowały po prawie dwóch godzinach zabaw. W czasie zajęć dla dzieci, rodzice wysłuchali z zainteresowaniem wykładu szkolnego terapeuty. Goście zwiedzili również całą naszą szkołę, a na pamiątkę otrzymali ręcznie robione foldery o SP nr 10. Patrząc na twarze maluchów widać było, że podobało im się u nas w szkole. Również i rodzice wykazali duże zainteresowanie, zasypując nas lawiną pytań. Z uśmiechami na twarzach pożegnaliśmy się mówiąc „do zobaczenia 1 września”.

Anna Woźniak-Kwiatkowska

Dzień otwarty w szkole!