18 biwak 13 DH w Nowej Słupii

Utworzono dnia 12.03.2020

W dniach 2 – 4 marca w Nowej Słupi  działała nowa szkoła. W Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Pod Pielgrzymem”  otworzył swoje podwoje Hogwardt. W tych dniach harcerze i zuchy 13 Drużyny Harcerskiej im. T. Zawadzkiego – „Zośki” ze Starachowic odbywali naukę w Szkole Magii i Czarodziejstwa, uczestnicząc w zorganizowanym już po raz 18 z kolei Harcerskim Biwaku Zimowym. Harcerki – uczennice SP 10 i SP12 bawili się razem z bohaterami książek i filmów o Harrym Potterze. Był to trochę inny biwak niż zwykle, bo uczestniczyło w nim 11 zuchów (uczniów pierwszej i drugiej klasy). To oni byli tym razem najważniejsi, a starsze harcerki miały im pomóc przebrnąć przez te kilka dni próby odwagi, zaradności i samodzielności. Zuchy bawiły się świetnie, a to dlatego, że uczestniczyły w doskonale przygotowanych przez harcerki lekcjach „zielarstwa”, „eliksirów”, „zaklęć” i „czarodziejstwa”. Nie obyło się bez „trójmagicznego” turnieju sportowo-sprawnościowego, uczestniczono w poszukiwaniach ukrytych, zaszyfrowanych meldunków, śpiewano i pląsano (w stylu harcerskim i zuchowym). Pierwszy dzień zajęć zakończył pokaz mody i przebrań – rodem z „Harrego Pottera”. Można powiedzieć tylko tyle – były to niesamowite i niepowtarzalne chwile.

Drugi dzień wypełniały zadania dla zuchów, związane z poznawaniem przez nich Prawa Zucha. Już pierwsze z nich(zadanie) – wejście „drogą królewską” na Święty Krzyż stanowiło dla nich nie lada wyzwanie. Wszyscy podołali. Potem był cały zestaw innych zadań, ale zuchy to przecież zuchy, więc z wszystkim sobie poradziły. Po wieczornym harcersko-zuchowym, obrzędowym kominku czekało na nich jeszcze jedno, poważne zadanie. Musiały w ciemnościach dostać się na skraj Puszczy Jodłowej, gdzie przy symbolicznej mogile pomordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej odbyła się Zuchowa Obietnica dla wszystkich 11 nowicjuszy. A po niej – zaskakująco – Przyrzeczenie Harcerskie jednej druhny.

Trzeciego dnia nauką latania na miotłach skończyły się zajęcia w filii Hogwardtu, trzeba było niestety wyjeżdżać. To piękne spotkanie zabawy (czasem czarodziejskiej) i harcerskich ideałów nie odbyło by się, gdyby nie zapał i zaangażowanie instruktorów-drużynowych. Nad całością pieczę sprawował dyrektor szkoły Albus Dumbledor. Wszelkie zajęcia zaplanowała i przygotowała (wspólnie z harcerkami) phm Renata Krawiec – drużynowa 13 DH. Organizacyjnie pomagała w prowadzeniu zajęć druhna Justyna Kosztowniak.

18 biwak 13 DH w Nowej Słupii

Utworzono dnia 12.03.2020, 06:54