Jesienne wyprawy SKKT

Utworzono dnia 27.11.2018
Szkolne Koło Krajoznawczo -Turystyczne PTTK przy SP nr 10 w Starachowicach zapoczątkowało sezon jesienny dwoma wycieczkami rowerowymi.
Pierwsza z nich to II Turystyczny Złaz Pokoleń „Od gagatka do dziadka” zorganizowany przez Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach.
Starachowicki złaz to jedna z wielu imprez w ramach ogólnopolskiej akcji „Na Szlakach Niepodległości” zainicjowanej przez Zarząd Główny PTTK.
Pomimo niesprzyjającej aury, na starcie w sobotę 22.09.2018 r. pojawiło się grono młodych cyklistów, którzy pod opieką pani Irminy Gront, panów Krzysztofa Kasprzyka i Piotra Szkudlarskiego ruszyli na bez mała 30 - kilometrową trasę. Prowadzeni przez przodownika turystyki rowerowej PTTK pana Tomasza Cygana turyści dotarli (nie bez przeszkód) przez Wąchock, Marcinków do Lipia, gdzie przy wspólnym ognisku odbył się Zlot wszystkich tras. Jedną z atrakcji były przejażdżki drezyną. Imprezę zakończył przejazd kolejką wąskotorową z Lipia do Starachowic, ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Starachowicach.
Druga wycieczka rowerowa odbyła się 6.10.2018 r. Razem z nami była też ekipa z SKKT Gimnazjum nr 1. W piękny słoneczny poranek uczestnicy pod opieką pań Barbary Bedorf, Irminy Gront i Sylwii Winnickiej, prowadzeni przez pana Krzysztofa Kasprzyka, leśnymi duktami dotarli do „Krainy Alpaki” w Tychowie Starym. Spotkanie z alpakami dało nam tyle radości, że przedłużyliśmy pobyt w gościnnym gospodarstwie państwa Chrobotów, tym bardziej, że oprócz alpak są tam: 3 psy, koza, gęsi, kury i koty. Od gospodarzy dowiedzieliśmy się sporo o alpakach. Były fajne zabawy, oczywiście było też ognisko, po którym bez pośpiechu dojechaliśmy do Starachowic z przekonaniem, że jeszcze tam wrócimy…

Jesienne wyprawy SKKT

Utworzono dnia 01.12.2018, 22:09