Godzina Kodowania™

Utworzono dnia 09.12.2017

Godzina Kodowania™ (The Hour of Code), organizowana jest w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej. Jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce, gdzie w 2016 roku wzięło w niej udział ponad 580 tys. uczniów. Można w niej uczestniczyć przez cały rok, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie. Nie jest do tego potrzebne żadne przygotowanie informatyczne, czy też w zakresie programowania.
Mottem Godziny Kodowania™ jest: Każdy uczeń w każdej szkole powinien mieć możliwość nauki informatyki (Hadi Portavi, inicjator Godziny Kodowania™).
Celem tej inicjatywy było i jest przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Oferta łamigłówek i kursów jest obecnie bardzo bogata, dzięki propozycjom wielu partnerów, takich jak Microsoft, czy Disney.
W Polsce, dzięki zabiegom środowiska informatyków, od września 2017 roku programowanie zostało włączone do przedmiotu informatyka, którym są objęci wszyscy uczniowie od pierwszej do ostatniej klasy w szkole. Łamigłówki udostępniane w ramach Godziny Kodowania™ są bardzo interesującym i wciągającym wprowadzeniem do programowania, a inne aktywności oferowane przez tę inicjatywę mogą służyć do dalszego rozwijania umiejętności programowania, jak i zgłębiania metod informatyki i jej zastosowań.
W naszej szkole udział w Godzinie Kodowania™ jest uzupełnieniem prowadzonej od ub. roku innowacji. W tym roku wzięło w niej udział 80 uczniów z klas 5-7. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę https://code.org

GALERIE:

Godzina kodowania w klasie 4