Działalność w ramach e-twinning

Utworzono dnia 16.01.2018

Działalność w ramach e-twinning obejmuje cotygodniowe spotkania z uczniami w wymiarze 45 minut (jednostka lekcyjna). W czasie zajęć uczniowie wraz z opiekunem tworzą projekty przy pomocy oprogramowania komputerowego, których celem jest pogłębianie ich wiedzy z zakresu posługiwania się językiem angielskim oraz rozwijanie umiejętności posługiwania się oprogramowaniem komputerowym, takim jak MS Word, MS Power Point, nieskomplikowanymi programami graficznymi typu Paint oraz Gimp, a także wykorzystaniem Internetu na potrzeby tworzenia projektów (obsługa poczty elektronicznej, obsługa darmowych hostów www).

Grudzień 2016

W ramach prowadzonych zajęć, w roku szkolnym 2016 nastąpiła wymiana kartek świątecznych pomiędzy Szkołą Podstawową nr 10 w Starachowicach a szkołą w Turcji(Cumhuriyet Orta Okulu KDZ Ereğli) oraz szkołą w Tallinie. Efekty pracy zostały zamieszczone na portalu e-twinning oraz na jednej z tablic naszej szkoły. Powstała również krótka sekwencja wideo, przedstawiająca etapy pracy uczniów w trzech szkołach. Film można obejrzeć pod podanym niżej łączu internetowym.

Kwiecień 2017

W kwietniu i w maju 2017 roku, narodził się pomysł utworzenia filmu, w którym uczniowie w języku angielskim prezentują wizerunek szkoły, opowiadają o nauczycielach i przedstawiają większość interesujących miejsc znajdujących się w szkole. W projekcie brała udział Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Starachowicach oraz szkoły Wasgauschule Hauenstein w Niemczech i Sainte Anne School w Collège Bassin Bleu (Wyspa Reunion).

Listopad – Grudzień 2017

Szkoła Podstawowa nr 10 w Starachowicach brała udział w kolejnej wymianie kartek świątecznych pomiędzy szkołami w Czechach (Brzecław), Rumunii (Bukareszt) oraz Francji ( College Saint-Martin).

Grudzień 2017

Członkowie szkolnego klubu e-twinning przedstawili uczniom klas IV – VII prezentacje dotyczącą zwyczajów bożonarodzeniowych obchodzonych w wybranych krajach Unii Europejskiej.

GALERIE:

Działalność w ramach e-twinning