X Jubileuszowy Sejmik Samorządów Szkolnych

Utworzono dnia 23.06.2016

X Jubileuszowy Sejmik Samorządów Szkolnych

Dnia 15 czerwca w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli samorządów uczniowskich szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu. Organizatorami tego wyjątkowego, jubileuszowego spotkania byli Młodzieżowa Rada Miasta oraz Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach.

Swoją obecnością zaszczycili nas goście specjalni: Pani Poseł Marzena Okła-Drewnowicz, Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i Doradca Wojewody Świętokrzyskiego pan Andrzej Pruś, Wicestarosta pani Agata Gałka-Bernacka, Prezydent Miasta pan Marek Materek oraz Rzecznik Młodzieży przy Urzędzie Marszałkowskim pani Barbara Zamożniewicz.

W pierwszej części spotkania rozstrzygnięte zostały dwa konkursy. Konkurs na najlepszą reklamę samorządu szkolnego wygrali, w kategorii szkół ponad gimnazjalnych - uczniowie ILO, a w kategorii szkół podstawowych – uczniowie naszej szkoły. Konkurs dla szkół gimnazjalnych „Mój samorząd w obiektywie” wygrali uczniowie gimnazjum przy SOSW.

W drugiej części spotkania uczniowie, w grupach wiekowych, uczestniczyli w debatach pod hasłem SAMORZĄD SZKOLNY SZKOŁĄ SAMORZĄDNOŚCI. Przedstawiciele samorządów szkolnych mieli okazję podzielić się doświadczeniami i dobrymi praktykami swoich szkół, tworzyli modele idealnego samorządu, rozmawiali na temat tego jakie postawy i umiejętności kształtuje działalność w samorządzie oraz na temat warunków jakie powinna stworzyć szkoła dla rozwoju samorządności.

Uczniowie naszej szkoły wręczyli kwiaty i podziękowali pani Lilianie Jabłko, która jest pomysłodawcą i organizatorem sejmików.

Sejmik zakończył się podjęciem wspólnej uchwały dotyczącej samorządności szkolnej.